У прифронтових районах Сумської області досі проживають понад 33 000 людей

На Сумщині, а саме у прифронтових громадах, досі живуть близько 33 тисяч людей. Загалом таких громад 18, і у 213 населених пунктах вже оголосили евакуацію, про що ми повідомляли нашим читачам ще раніше.

Як розповів начальник Сумської ОВА Олег Григоров на останній робочій зустрічі, поки що евакуювали майже 55 тисяч осіб, але робота триває.

Поліція, ДСНС, волонтери та громадські організації активно допомагають людям виїжджати у безпечніші місця. Щоб полегшити переїзд, запустили безкоштовний евакуаційний маршрут Суми–Ужгород.

Також для переселенців вже залучили міжнародні гроші. У Нижній Сироватці реалізували один проєкт із житлом, а ще один будують у Липоводолинському районі: там зводять 8 модульних будинків.

Ще один плюс – завдяки ініціативі ОВА та прифронтових громад уряд змінив закон і тепер дозволяє дистанційно оцінювати пошкоджене або зруйноване житло.

Це дуже спростить роботу комісій і допоможе швидше оформити допомогу людям, які залишились у прифронтовій зоні. Життя триває, і підтримка важлива як ніколи.

Підписуйтесь на Новини Конотопщини у Telegram та Facebook.

Вам сподобається