На Сумщині знову заговорили про коронавірус і не просто так, адже в нашій області підтвердили новий субваріант COVID-19 із загадковою назвою «Stratus».
За останній тиждень у регіоні зареєстрували 183 випадки захворювання. Так, цифра не катастрофічна, але у 2,5 раза вища, ніж на початку серпня. Найбільше хворіють у Сумах та Охтирці.
А серед громад вириваються вперед Миропільська, Хотінська, Білопільська, Буринська та Синівська. Симптоми у «Stratus» доволі знайомі: болить горло, нежить, кашель, температура, відчуття, що сил взагалі немає.
Тобто на вигляд усе як банальна застуда, але тести кажуть: це ковід. Хороша новина в тому, що вакцини справляються — вони реально захищають від важкого перебігу.
Летальних випадків на Сумщині поки що немає, і це дуже тішить. Та й загалом нинішня хвиля проходить м’якше, ніж ті, що були кілька років тому. Але все одно медики нагадують: краще не легковажити.
Якщо є симптоми — перевіртесь, не ходіть хворими по роботі, надягайте маску в натовпі й частіше відкривайте вікна, бо свіже повітря ще нікому не шкодило. А вакцинація – один з ключових факторів.
