Україна, за європейським зразком, створює 9 статистичних макрорегіонів, і Сумщина разом із Чернігівською та Харківською областями увійде до одного з них. Поки одні звикли думати, що макрорегіон — це щось на кшталт об’єднання областей під одним керівництвом, насправді все трохи інакше.
Йдеться про статистику. Це нововведення не про нові адміністрації, ради чи обмеження повноважень. Як підкреслив нардеп Віталій Безгін, мова йде виключно про статистику — для того, щоб ми могли працювати з європейськими фондами так, як це роблять країни ЄС.
Для чого це взагалі потрібно? Стандарт NUTS (це така європейська система для статистики) допомагає регіонам отримувати фінансування з різних єврофондів.
Наприклад, щоб відновити дороги, підтримати місцевий бізнес чи розвивати інфраструктуру, потрібно подавати проєкти. А щоб це було можливо, має бути правильна “статистична мапа” країни.
До речі, йдеться також про створення проектних офісів, які працюватимуть із європейськими програмами — замість чи на базі існуючих агенцій регіонального розвитку.
Тож панікувати не варто — області залишаються самостійними, жодної “реформи адміністрацій” не планується. Просто готуємось до більш активної співпраці з ЄС.
Як виглядатимуть макрорегіони в Україні:

