На Сумщині новий тиждень стартує прохолодно — травень цього року знову вмикає режим “рання весна”. Небо буде, переважно, затягнутим. В регіоні найближчі дні буде посилений вітер та дощі.
Усе це — через поле зниженого тиску, кажуть синоптики. У понеділок, 12 травня, вдень дощитиме. Також можуть бути заморозки до -2 градусів, особливо в низинах. Повітря прогріється максимум до +15.
Якщо ви городник — обов’язково прикрийте ніжні рослини, щоб не померзли. Вівторок, 13 травня, майже повторить ситуацію: буде хмарно, місцями трохи пройде дощ, а стовпчик термометра зависне десь між +8° і +13° вдень.
Вночі знову свіжа погода — +1°..+6°. Середа, 14 травня, порадує більш яснішим небом, хоча й знову можливі дощі. Температура вдень сягне +10°..+15°, вночі — без змін. Вітер — вже з заходу, але досить помірний.
Народний прогноз
Наші предки казали: якщо на Петра-Верби (близько 12–13 травня) холодно і дощить — літо буде теплим, але не спекотним.
А ще вважали, що заморозки в середині травня — до щедрого урожаю яблук і груш. Тож поки ми знову дістаємо теплі речі, природа готує нам спекотне літо.
