Українці з інвалідністю можуть отримати до 1 млн грн допомоги

До 800 тисяч гривень — саме стільки може отримати українець, який через війну став людиною з інвалідністю. Але є важлива умова: мова йде про працівників критичної інфраструктури — комунальників, енергетиків, держслужбовців і представників місцевої влади.

Тобто тих, хто навіть під обстрілами тримав країну на плаву. Про цю програму знову нагадала нардеп Олена Шуляк. Виплати почали надавати ще торік, але зараз усе ще можна подати заявку, якщо травма чи втрата сталася з 24 лютого 2022 року.

Скільки кому дають? Якщо це перша група інвалідності, то 800 тисяч гривень, друга — 500 тисяч, третя — 200 тисяч. А якщо людина загинула через війну, то її родина отримає 1 мільйон гривень.

Зараз читають

Ці гроші діляться між рідними: діти, чоловік чи дружина (навіть якщо були в цивільному шлюбі), батьки, онуки. Податись можна або особисто в найближчому відділенні Пенсійного фонду, або онлайн через їхній портал.

Але важливо не тягнути — є строк: три роки з моменту травми чи смерті. Є ще одна важлива частина. Якщо через війну ви чи ваші діти постраждали від вибухонебезпечних предметів і через це отримали інвалідність — теж можете розраховувати на виплату.

Ця компенсація буде додатковою до звичайної допомоги за інвалідністю і залежить від прожиткового мінімуму. У 2025 році це приблизно: для I групи — 11,8 тис. грн, для II — 9,4 тис., для III — 7 тис. грн. Діти з інвалідністю — також отримають по 9,4 або 11,8 тис. грн.

Олена Шуляк також згадала, що держава не лишає людей напризволяще. Попри війну, все ще діють субсидії, є одноразова допомога на зиму, підтримка ВПО, надбавки вчителям, безкоштовне харчування для школярів і навіть “Пакунок школяра”.

Підписуйтесь на Новини Конотопщини у Telegram та Facebook.

Вам сподобається