Конотопська громада запускає суперсучасний полігон сміття, який перетворить проблему відходів на прибуток, робочі місця та енергію для всіх 16 громад кластеру.
Тут сміття більше не буде проблемою – його сортуватимуть, перероблятимуть і навіть використовуватимуть для виробництва палива та електроенергії.
На першому етапі цього масштабного проекту – сортувальна лінія, компостування біовідходів, майданчики для великогабаритного сміття.
На другому – сміттєпереробний завод, сонячні панелі, озеленення і навіть укриття. Біогаз із полігону перетворюватимуть на електроенергію, зменшивши викиди метану на 58% і даючи потужність понад 300 кВт.
Проект створить понад 120 робочих місць і щороку приноситиме громаді до 100 млн грн прибутку. Це не просто полігон – це реальна екологічна революція.
Конотоп доводить: сміття можна перетворити на бізнес, економіку, енергію, нові робочі місця та, загалом, сучасну інфраструктуру.
