На Сумщині суд виніс вирок подружжю пенсіонерів, яке співпрацювало з російським ворогом, передаючи дані про оборону північно-східних рубежів. Обох визнано винними у державній зраді.
Про це повідомила Прокуратура Сумщини, за публічного обвинувачення якої 62-річну жінку та її 68-річного чоловіка засуджено до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Подружжя безробітних жителів Шосткинщини з 2024 року регулярно об’їжджало прикордоння на автомобілі, відслідковуючи позиції Сил оборони. Узагальнену інформацію, зокрема про розташовування підрозділів безпілотної авіації ЗСУ, жінка надсилала куратору з РФ.
Обвинувачені також коригували вогневе ураження, даючи вказівки ворогу: “Надо срочно по этой хате дать… Вы вчера немного до них не достали”. Чоловік, окрім шпигунства, відзначився проросійськими поглядами, наполягаючи на тому, що “Надо было встречать его (путина) хлебом-солью, а не ракетами”. Слідство у справі проводило УСБУ в Сумській області.
