З 1 травня українцям скасовують пільги на світло: хто платитиме більше

З 1 травня в Україні змінюються правила для тих, хто користується електроопаленням. Раніше вони мали знижені тарифи, але вже зовсім скоро пільги скасують, і всім доведеться платити однаково — незалежно від того, скільки світла споживаєш.

До цього часу було так: якщо домогосподарство використовувало до 2000 кіловат-годин на місяць — платили 2,64 грн за кожен кіловат. А от усе, що вище — вже по 4,32 грн. Але з 1 травня тарифи зрівняють.

Тепер усі платитимуть 4,32 грн за кіловат, незалежно від обсягів. Це стосується саме тих, хто опалює житло електрикою — тобто пільгових умов для них більше не буде. Тепер загальні правила — для всіх.

Зараз читають

Що буде далі — поки невідомо. Постанова Кабміну, яка регулює тарифи, діє лише до кінця квітня, тож уряд має або затвердити нову, або продовжити чинну ще на рік. Але найімовірніше, нові тарифи діятимуть на весь період — до травня 2026 року.

Словом, якщо у вас вдома електроопалення — готуйтеся, що в платіжках уже з травня сума буде більшою. А якщо ще досі не перевіряли, скільки споживаєте — саме час заглянути в лічильник.

Підписуйтесь на Новини Конотопщини у Telegram та Facebook.

Вам сподобається